Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

BARNSHAW’S WYKONAWCĄ ELEMENTÓW NA JEDNĄ Z NAJWYŻSZYCH W WIELKIEJ BRYTANII RZEŹB OLIMPIJSKICH

The ArcelorMittal Orbit

Wysoka na 115 m wieża ArcelorMittal Orbit jest jedną z najwyższych rzeźb Wielkiej Brytanii i trwałym upamiętnieniem Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Odwiedzający olimpijskie obiekty mogą wspiąć się na tę zapętloną, ażurową konstrukcję ze stalowych rur po długich, spiralnych schodach, dla których elementy gięte zostały wykonane przez oddział Barnshaw Steel Bending z Hamilton.

Schody mają budowę modułową i zostały wzniesione ze spiralnych kształtowników o głębokości do 300 mm. Kształtowniki przygotowywano z wykorzystaniem nowej techniki - gięcia trzpieniowego – opracowanego przez oddział Barnshaws Hamilton specjalnie na potrzeby tej rzeźby.

Fazę produkcji poprzedzały miesiące prób na różnego rodzaju kształtownikach, by mieć pewność, że produkt końcowy będzie doskonały.

Kształtowniki mają różne rozmiary odpowiadające indywidualnym specyfikacjom dostosowanym do unikalnego miejsca instalacji w całej konstrukcji. Poszczególne elementy różnią się nieco długością i stopniem ugięcia, więc niezbędne było przeprowadzanie kontroli jakości na każdym etapie, by zagwarantować precyzję wykonania całego projektu.

Spiralne schody wdzięcznie przenikają tę ogromną, ażurową konstrukcję.

Od początku projektu, firma Barnshaw Section Benders ściśle współpracowała ze spółką ARUP - już na etapie projektowania wspólnie opracowano ostateczną technologię. To właśnie dzięki tak wczesnemu nawiązywaniu współpracy z producentami i wykonawcami firmie Barnshaws niezmiennie udaje się zdobywać tak prestiżowe projekty.

Dzięki temu ogromnemu zleceniu dla Barnshaws Scottish Division także szkocki przemysł skorzystał z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony