Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation
T: +48 32 730 85 10

Firma Barnshaws po raz kolejny przekroczyła własne granice produkując największy spawany zbiornik.

Firma Barnshaws po raz kolejny przekroczyła własne granice produkując największy spawany zbiornik.

Firma Barnshaws po raz kolejny przekroczyła własne granice produkując największy spawany zbiornik.

Firma Barnshaws Plate Bending ukończyła projekt dla lokalnej firmy, produkując spawany zbiornik ciśnieniowy o średnicy 4.200 mm, który jest największym, jaki wykonaliśmy do tej pory jeśli chodzi o gięcie blach grubych.

Zakres prac obejmował zwijanie blach na walcach oraz spawanie zbiorników, a także wspawanie dwóch wypukłych dennic, co samo w sobie jest nowością ze względu na spawanie w przestrzeniach zamkniętych. Jakość spoin została skontrolowana przez Zurich Inspection Services i uzyskała pomyślny rezultat za pierwszym podejściem, co oznaczało że wyrób mógł został dostarczony przed terminem. Następnie zbiornik ciśnieniowy został sprawdzony pod kątem ewentualnych przecieków, poprzez wypełnienie go niemal 200.000 litrów wody.

Ponadto osiągnięte przez Barnshaws tolerancje średnicy oraz okrągłości były znacznie lepsze od tych, które normalnie zaoferowanoby dla cylindra o tej wielkości. Osiągnięto to dzięki serii starannych operacji walcowania oraz przewalcowywania wykonywanych przez naszych najbardziej wykwalifikowanych operatorow.

Ian Clark, dyrektor oddziału Barnshaws Plate Bending opisuje: „ Bardzo cieszymy się kiedy nasi klienci przychodzą do nas z nietypowymi projektami oczekując osiągnięcia najlepszych rezultatów. Nasze możliwości, sprzęt oraz wykwalifikowani pracownicy pozwalają nam to zapewnić. Barnshaws może zaoferować pojedyncze cylidry lub wielosegmentowe zbiorniki spawane obwodowo na długość do 20 metrów o maksymalnej masie do 20 ton. Dzięki takim mocom produkcyjnym możemy szybko i sprawnie dostarczać niestandardowe wyroby o niemal każdym rozmiarze”.

Walcowanie blach w połączeniu z operacjami spawalniczymi zawsze było jedną z podstawowych usług grupy Barnshaw. Każdy z naszych oddziałów realizujących te usługi wyposażony jest w starannie dobraną gamę maszyn umożliwiającą przecyzyjne zwijanie blach. Aby zachować wymagane tolerancje, standardowo każdy cylinder jest kalibrowany po spawaniu. Eliminuje to ryzyko wysyłki produktu z jakimikolwiek zniekształceniami oraz zapewnia satysfakcję naszych Klientów.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo British Stainless Steel Association Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony