Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Przęsła nośne na nowy dach nad Wimbledonem

New Wimbledon roof

Gdy oczy całego kraju wpatrywały sie w to, co dzieje się na Korcie Centralnym Wimbledonu, wzrok pewneej grupy inżynierów z Black Country był skierowany nieco wyżej - na zachowanie zamykanego nad kortem dachu.

To pracownicy działu Barnshaw Section Benders z Coseley wyprodukowali dźwigary nadające konstrukcji dachowej ten unikalny kształt. Dyrektor handlowy Barnshaw Greg North powiedział: „Przygotowywaliśmy na konstrukcję dachową 66 niemal 15-m odcinków z kształtowników, a więc precyzja wykonania była bardzo ważna.”

„Każdy z fabryki bacznie obserwował, jak zachowuje się dach - można być naprawdę dumnym z uczestnictwa w tak prestiżowym projekcie. Jego wyniki są oglądane przez miliony ludzi na korcie i przed telewizorami.

Dach składa się z 10 ruchomych dźwigarów, każdy o rozpiętości 75 m i wadze 70 ton. Po każdej stronie pięć dźwigarów może się harmonijkowo składać i rozkładać, a zajmuje to około 10 minut. Kolejne 20 minut potrzebuje system klimatyzacji do pełnej kontroli wilgotności powietrza.

Pan North dodaje: „Gięcie materiału na potrzeby tego projektu wykonaliśmy już w kwietniu 2007 roku, gdyż instalacja dachu na mistrzostwa wymagała jeszcze wielu innych, złożonych prac inżynieryjnych.”

Dźwigary zostały wyprodukowane dla spółki Watson z Bolton, a głównym wykonawcą tego wartego 50 mln funtów projektu było przedsiębiorstwo Galliford Try. Dach zainstalowano na początku tego roku, by latem był gotowy na tegoroczny Wimbledon.

50 ze 170 pracowników firmy Barnshaws pracuje w zakładzie w Coseley, który na początku roku wyposażono w uznawaną za największą na świecie trójrolkową giętarkę do kształtowników.

Doposażenie o tę wartą 1 mln GBP maszynę - dotowane z agencji rozwoju regionalnego Advantage West Midlands w wysokości 230.000 GBP - umożliwiło firmie Barnshaw zwiększenie zatrudnienia o 11 etatów.

Spółka także wykonywała gięcie stali dla Terminala 5 na Heathrow i stadionu Emirates Arsenalu. Jak powiedział pracujący od 15 lat w firmie 41-letni dyrektor produkcji Gary Noons, nikt z załogi nie mógł pojechać na Wimbledon, ale wszyscy podziwiali swoją pracę przed ekranami telewizorów.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony