Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Historia

W Barnshaws jesteśmy dumni z naszej historii, ale zawsze spoglądamy w przyszłość. Od ponad 50 lat dostarczamy dla naszych klientów profesjonalne rozwiązania. Jesteśmy firmą rodzinną z tradycjami, która pomimo rozbudowy i rozwoju, w dalszym ciągu zachowuje wartości leżące u podstaw jej działalności.


Nasza historia

The Beginning

Początek

Nasza historia sięga roku 1969 kiedy to nasz obecny prezes Russell Barnshaw rozpoczął działalność w małej wynajętej fabryce w Oldbury na północ od Birmingham. Odnieśliśmy sukces w realizacji dużego zamówienia na pierścienie i kołnierze kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji oraz odpylaczy. Codziennością były zamówienia na setki pierścieni średnicy 462 [mm] walcowanych z kątownika 38 x 38 x 5 [mm].

Machine Concept

Koncepcja maszyny

Zaczynaliśmy z dwiema maszynami, które przy użyciu części przekładni ze starej złomowanej ciężarówki zbudował Russell Barnshaw. Większa maszyna była w stanie zaginać kątowniki 75 x 75 x 8 [mm]. To wyposażenie pomogło nam utorować drogę do szybkiego rozwoju i już w kolejnym roku Barnshaws zbudowało jeszcze większą maszynę, która była w stanie zaginać kątowniki 80 x 80 x 10 [mm]. Następnie zakupiliśmy używaną maszynę wyprodukowaną przez firmę Craig and Donald, szkockiego producenta maszyn stoczniowych.

Lata siedemdziesiąte

Lata siedemdziesiąte

Nasz szybki wzrost na początku lat 70-tych został dodatkowo wzmocniony przez nawiązanie współpracy z firmą Roundo, szwedzkim producentem maszyn do gięcia. Współpraca z Roundo pozwoliła nam w pełni wykorzystać wprowadzone przez nich nowatorskie maszyny do gięcia napędzane hydraulicznie. W połowie lat 70-tych nasze maszyny były już w stanie zaginać kątowniki 200 x 200 x 25 [mm] oraz pręty kwadratowe 150 x 150 [mm].

Lata osiemdziesiąte

Lata osiemdziesiąte

W czasie recesji w latach 1980-82 upadło wiele firm. Firma nadal była w stanie rozwijać się w tym trudnym czasie zwiększając nasze możliwości produkcyjne przez rozpoczęcie walcowania cylindrów i stożków z blachy, oraz wprowadzenie usługi gięcia krawędziowego. W ciągu zaledwie dekady staliśmy się największym, niezależnym dostawcą usług gięcia stali w Wielkiej Brytanii.

Increase Capacity and Manchester Opening

Zwiększenie możliwości produkcyjnych i otwarcie oddziału w Manchesterze

Wprowadzenie wysokowydajnych urządzeń oraz maszyn do walcowania i gięcia blach pozwoliło nam na dostarczanie części do budowy cystern, silosów oraz różnego typu zbiorników. Aby zapewnić najbardziej konkurencyjne ceny usług w północno-zachodniej Anglii, otwarliśmy zakład produkcyjny w pobliżu Manchesteru. Dzięki temu byliśmy w stanie wyginać wzdłuż ramienia duże dwuteowniki przeznaczone do budowy linii kolei szynowej w tym kolejki na lotnisku Gatwick.

Bending on the Strong Axis

Gięcie wzdłuż osi X-X

Gięcie profili wzdłuż ich dłuższej, wytrzymalszej osi X-X jest trudne ze względu na potrzebny nacisk. Nasze rozwiązania wykorzystują tę samą zasadę, która była używana w giętarkach do ram statków na początku XX wieku – gięcie pomiędzy dwoma oporami za pomocą oprzyrządowania umieszczonego centralnie, które wywiera nacisk jednocześnie na przede i tylne ramię dwuteownika.

Evolution

Ewolucja

Dzięki naszym możliwościom gięcia dwuteowników IP oraz HE wzdłuż ich wytrzymalszej osi X-X, inżynierowie konstrukcji stalowych mogli sobie pozwolić na projektowanie struktur zakrzywionych zarówno w rzucie górnym jak i bocznym. Zrewolucjonizowało to opłacalność wykorzystania zagiętych stalowych dwuteowników, znacznie przyczyniając się do naszej ekspansji.

Hamilton Opening & Press Brake Capacity

Otwarcie oddziału w Hamilton oraz prasy krawędziowe

Transport pierścieni oraz cylindrów zawsze był istotnym kosztem dla klientów dlatego, żeby umożliwić zaopatrywanie przemysłu w Szkocji oraz północnej Anglii w 1993 otwarliśmy nową fabrykę w Hamilton. W roku 1997 uruchomiliśmy jedną z największych pras krawędziowych w Wielkiej Brytanii o długości gięcia 12 [m] oraz nacisku 1000 [T] w oddziale w Midlands.

Largest Capacity

Największy zakres mocy produkcyjnych

W roku 2003 uruchomiliśmy maszynę, która pozwoliła nam giąc rury ø1500 x 30 [mm], co sprawiło, iż uzyskaliśmy największy na świecie zakres mocy produkcyjnych gięcia na zimno. Wprowadziliśmy również gięcie indukcyjne, a także rozszerzyliśmy działalność na większą część Europy poprzez otwarcie w 2014 roku nowej fabryki w Polsce, w Siemianowicach Śląskich. Pozwoliło nam to na obsługę naszych europejskich klientów ze znacznie zredukowanymi kosztami transportu.

Key to Success - Note by Russ Barnshaw

Klucz do sukcesu – uwaga Russella Barnshawa

“Sam założyłem tę firmę i ciężko nad nią pracowałem, było jednak wiele osób, które wniosły znaczący wkład dla jej rozwoju i sukcesu.”

Barnshaws Principles

Zasady Barnshaws

Robert Barnshaw, syn założyciela, który prowadzi aktualnie firmę, przyznaje, że mimo iż nie jest już ona małym przedsiębiorstwem w dalszym ciągu będzie kontynuować dostarczanie najwyższej jakości usług w konkurencyjnych cenach tak, abyśmy sprostali wymaganiom naszych klientów.

Więcej o nas

CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony