Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation
T: +48 32 730 85 10

Artykuły

Gięcie indukcyjne rur

19

Lut

Gięcie indukcyjne rur

Gięcie indukcyjne rur jest stosunkowo nową technologią, która powstała w Europie Wschodniej w latach 60-tych i aż do lat 70-tych maszyny były używane tylko do gięcia rur o dużych średnicach, niekiedy nawet do 1524 mm (60”). Dopiero w połowie lat 70-tych XX wieku powstały pierwsze komercyjne maszyny realizujące gięcie indukcyjne rur o mniejszych średnicach, około 150 – 710 mm, produkcji Amerykańskiej, Brytyjskiej oraz Japońskiej.

Czytaj więcej...

Gięcie Rur Przewodowych / Gięcie Rur Konstrukcyjnych

29

Sty

Gięcie Rur Przewodowych / Gięcie Rur Konstrukcyjnych

Rura konstrukcyjna określana jest średnicą zewnętrzną, podczas gdy rura przewodowa określana jest średnicą wewnętrzną. Rozmiar rury przewodowej odnosi się do nominalnej średnicy wewnętrznej (DN), nazywanej czasami światłem rury, a nie do rzeczywistej średnicy wewnętrznej.

Czytaj więcej...

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn)

12

Wrz

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn) – część druga

Rolki w walcarkach miały zwykle kształt piramidy jak na Rys.2. To rozwiązanie wiązało się z niewywalcowanymi końcami blachy (płaskie końce). Odcinek blachy od punktu w którym blacha dotyka rolki górnej do moment w którym blacha styka się z rolką dolną pozostawał prosty. W poprzednim artykule ‘Współczesna historia projektowania walcarek i wybór niektórych maszyn – część pierwsza’ omówiono niektóre sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Czytaj więcej...

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn)

12

Wrz

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn) – część pierwsz

Gięcie blach z żelaza kutego za pomocą przepuszczanie blachy przez zestaw walców datuje się na koniec XVIII wieku, kiedy to Henry Cort, angielski mistrz żelaza wywalcował obręcze do beczki w latach 80-tych tegoż wieku. Walcarki były początkowo niewielkie i były obsługiwane ręcznie lub w bardziej zaawansowanych walcarkach za pomocą ręcznie obsługiwanych przerzutek.

Czytaj więcej...

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo British Stainless Steel Association Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony