Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

2100 ton wygiętych blach wspiera budowę nowego zbiornika na ropę naftową

2100 ton wygiętych blach wspiera budowę nowego zbiornika na ropę naftową

Barnshaws Polska dostarczyła ponad 2100 ton walcowanych blach stalowych na potrzeby budowy zbiornika na ropę naftową w Nelahozeves w Czechach. Nowy zbiornik jest częścią centralnego terminala ropy naftowej, który przechowuje awaryjne rezerwy i zapewnia tymczasowe magazynowanie przed procesem rafinacji.

Centralny terminal naftowy Nelahozeves przechowuje ropę transportowaną przez najdłuższy na świecie rurociąg Druzhba oraz rurociąg Ingolstadt – Kralupy – Litvínov (IKL), który pochodzi z Niemiec. Na terenie obiektu znajduje się wiele stalowych zbiorników magazynowych o pojemności od 50 000 m3 do 125 000 m3, wszystkie zainstalowane na powierzchni gruntu, każdy z pokryciem pływającym. W efekcie zbiorniki mogą pomieścić do 1.550.000 m3 ropy naftowej, co mogłoby pokryć 90 dniowe zapotrzebowanie w razie braków dostaw ropy w Czechach.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energię od momentu jego otwarcia w 1994 roku terminal był stale rozbudowywany. W 2018 roku zwrócono się do Metrostav a.s., największego czeskiego przedsiębiorstwa budowlanego również produkującego stal, w sprawie budowy nowego zbiornika magazynowego. Jako że do tego projektu wymagana była duża ilość precyzyjnie wygiętej blachy stalowej, przedsiębiorstwo Metrostav a.s. skontaktowało się z Barnshaws Polska, najbardziej kompetentną firmą zajmującą się gięciem blach na świecie.

Maciej Walkowicz, dyrektor Barnshaws Polska opisuje projekt „Nasza lokalizacja umożliwia nam oferowanie pełnego zakresu usług gięcia metali Barnshaws w całej Europie, przy dodatkowym wsparciu z Wielkiej Brytanii. W tym przypadku musieliśmy zwinąć 531 blach stalowych o grubości od 10 mm do 39 mm oraz szerokości od 2 m do 3 m na długość 10 m każda. Dodatkowo należało wykonać szereg pierścieni usztywniających z profili giętych do wewnątrz oraz do zewnątrz. W sumie dało to 2100 ton precyzyjnie wygiętej stali”.

Gotowy zbiornik ma ponad 84 m średnicy. Pomimo tak dużego rozmiaru tolerancja wymiarowa średnicy została zachowana pomiędzy 10-15 mm. Jako że projekt wymagał produkcji setek blach o rożnej grubości, precyzja procesu gięcia była kluczowa. Pozwoliło to na efektywne wykonanie montażu zbiornika przez Metrostav. Barnshaws Polska stanęła na wysokości zadania realizując usługę gięcia blach przy zapewnieniu odpowiedniej tolerancji.

Maciej kontynuuje: „Precyzja z jaką wygięliśmy płyty, zapewniała że zbiornik można było łatwo zmontować zgodnie z wymaganiami jakościowymi. Przedsiębiorstwo Metrostav było bardzo zadowolone z rezultatu, dzieki czemu kontynuujemy naszą współpracę w dostarczaniu precyzyjnie wygiętych płyt do realizacji innych projektów. Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze dużych klientów, zarówno z punktu widzenia jakości wilkości produkcji.”

Barnshaws Polska oferuje swoim klientom dostęp do szerokich możliwości gięcia metali, w tym walcarek do zwijania blach. Zapewnia to efektywną obsługę dużych zamówień. Firma regularnie dostarcza wygięte części metalowe dla sektora budowlanego, transportowego, morskiego, naftowo-gazowego oraz energetycznego. Dzięki takim możliwościom, gięcie opisanych 531 płyt zostało ukończonych w wymaganym terminie.

Po ukończeniu budowy nowego zbiornika centralny terminal ropy naftowej Nelahozeves zapewni Republice Czeskiej zwiększone bezpieczeństwo energetyczne. Częściowo dzięki staraniom zespołu Barnshaws Polska, infrastruktura energetyczna regionu jest gotowa do zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony