Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Barnshaws Polska dostawcą rur giętych dla Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

Barnshaws Polska dostawcą rur giętych dla Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

Realizacja efektownej konstrukcji Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Rzeszowie była możliwa po części dzięki umiejętnościom i wiedzy fachowej inżynierów z Barnshaws Polska. Sekcje gięte wykonanego ze stalowych rur obiektu zostały wytworzone w nowym polskim zakładzie mającym obsługiwać producentów prefabrykatów stalowych z całej Europy.

Do projektu potrzeba było ponad 450 rur giętych o różnym promieniu - od 3,7 [m] do 60 [m]. Zlecenie w przeważającej części dotyczyło dwóch średnic - 457 oraz 273 [mm] - i materiału o grubości od 6 do 30 [mm], co wymagało zastosowania gięcia indukcyjnego.

Jak powiedział Dyrektor Sprzedaży Maciej Walkowicz, - „Mamy świetnie wyposażony zakład produkcyjny umożliwiający oferowanie krótkich terminów realizacji nawet w przypadku bardzo zaawansowanych wymogów procesu gięcia. W tym projekcie zapewnialiśmy ciągłe dostawy rur dokładnie dostosowane do harmonogramu prac budowlanych.”

- „Tego rodzaju przedsięwzięcia wymagają dogłębnej wiedzy specjalistycznej, by dostarczane produkty dokładnie spełniały wymogi konstrukcyjne. W przypadku większych, 457-milimetrowych profili są w Polsce tylko dwie maszyny umożliwiające ich produkcję, a jedną z nich ma firma Barnshaws. W połączeniu z naszym doświadczeniem technologicznym i możliwościami skutecznego zarządzania projektami, umożliwiło nam to zdobycie tego niezwykle prestiżowego kontraktu.”

Precyzyjnie prefabrykowane elementy rurowe gięte z ciągłych dostaw były montowane i spawane na terenie budowy, tworząc konstrukcję nośną dla kopuły tego niesamowitego nowego obiektu. Po zakończeniu budowy, w nowym, wielofunkcyjnym centrum o łącznej powierzchni ponad 27.000 [m2], będzie także - oprócz przestrzeni wystawienniczej i konferencyjnej - restauracja i sala bankietowa. 

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony