Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Barnshaws Polska ponownie zachwyca swoimi możliwościami, gnąc elementy mostu na Słowacji

Most Rowerowy Hušták-Kráľova

Nasza firma w ostatnich miesiącach pracowała nad kolejnym interesującym projektem – Most Rowerowy Hušták-Kráľova, który znajduje się w Hušták, Banská Bystrica na Słowacji. Most ten został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu bezpiecznego i efektywnego połączenia dla rowerzystów. Jego charakterystyczną cechą jest innowacyjny design, który wyróżnia się na tle tradycyjnych mostów rowerowych.

Bogate doświadczenie naszych specjalistów podczas gięcia części mostu w polskim oddziale było niezwykle istotne dla powstania solidnej i niezawodnej konstrukcji.

W tym projekcie większość blach została specjalnie zagięta w kształt przesuniętego stożka posiadającego dwa promienie - w dolnej oraz górnej części elementu. Tego typu kształt blachy stożkowej ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanych właściwości i funkcjonalności konstrukcji.

W przypadku budowy mostu, opisane wcześniej przesunięcie stożka z dwoma promieniami może prowadzić do osiągnięcia pożądanych właściwości, takich jak wytrzymałość, nośność, redukcja masy i zwiększona efektywność.

Maciej Walkowicz, Dyrektor Barnshaws Polska opisuje: „Projekt, którym się zajmowaliśmy, obejmował wygięcie imponującej liczby 325 arkuszy o łącznej wadze wynoszącej aż 63 tony. Każdy arkusz był unikalny, różniący się od pozostałych wymiarami i promieniami. Jednak większość z nich została wygięta w kształt stożka, co pozwoliło na ostateczne uformowanie konstrukcji w spiralę o pożądanym nachyleniu. Taka różnorodność arkuszy wymagała od nas niezwykłej precyzji i umiejętności dostosowywania się do różnych kształtów i rozmiarów. Proces ten wymagał zaawansowanej technologii i wiedzy z dziedziny inżynierii strukturalnej, aby zapewnić nie tylko odpowiednie nachylenie, ale także wytrzymałość i trwałość całej konstrukcji. Było to wyzwanie, ale dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu udało nam się stworzyć imponującą spiralną formę.”

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony