Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Barnshaws Polska zwija blachy dla przemysłu chemicznego

Barnshaws Polska zwija blachy dla przemysłu chemicznego

W ostatnim miesiącu nasza firma miała przyjemność walcowania 14 blach o grubości 25 oraz 40 mm i średnicy 3650 mm o łącznej wadze niemal 70 ton, które po zespawaniu tworzyły cylindry do budowy suszarni obrotowej o długości bębna ponad 27 metrów. Projekt ten został wykonany dla firmy FPM S.A Mikołów na podstawie dostarczonej przez nich dokumentacji konstrukcyjnej.

 

Ważnym aspektem tego zlecenia było odpowiednie przygotowanie krawędzi do spawania cylindrów. Fazowanie blach zostało wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn do obróbki krawędzi skrawaniem, które następnie zostały spojone za pomocą technologii spawania łukiem krytym. Po zakończeniu prac spawalniczych przeprowadzono kontrolę, jakości każdej spoiny za pomocą badania metodą ultradźwiękową (UT), która polega na wprowadzaniu wytworzonych przez głowicę ultradźwiękową fal w okolicy spoiny. W wyniku badania powstaje tzw. sygnał przepuszczalny oraz sygnał odbity od nieciągłości, który po analizie sposobu rozchodzenia się obrazuje strukturę spoiny. Po dokładnej kontroli badanie to wykazało 100% szczelności każdej wykonanej spoiny.

Ponieważ zwijane cylindry tego rozmiaru mogą ulegać odkształceniu pod własnym ciężarem, dodano zestaw specjalnie dopasowanych wzmocnień, aby wspomóc zachowanie kształtu cylindra podczas załadunku i transportu.

Maciej Walkowicz, dyrektor oddziału Barnshaws Polska, opisuje: „Każdy projekt jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego indywidualnie. Możemy to zapewnić dzięki naszym nowoczesnym maszynom oraz wykwalifikowanej kadrze operatorów. Barnshaws może zaoferować pojedyncze cylindry lub wielosegmentowe zbiorniki spawane obwodowo na długość do 20 metrów o maksymalnej masie do 20 ton. Dzięki naszym mocom produkcyjnym możemy szybko i sprawnie dostarczać niestandardowe wyroby o niemal każdym rozmiarze.”.

Walcowanie blach w połączeniu z operacjami spawalniczymi zawsze było jedną z podstawowych usług grupy Barnshaws. Nasz polski oddział wyposażony jest w starannie dobraną gamę maszyn umożliwiających nie tylko precyzyjne zwijanie blach, ale również gięcie indukcyjne rur, gięcie profili, gięcie krawędziowe blach. Dzięki czemu nasi klienci otrzymują kompleksowe usługi bez konieczności zlecania ich wielu podwykonawcom. 

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony