Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Nowa Gorąca Usługa Dostępna W Barnshaws Polska

 Gięcie Indukcyjne 1

Barnshaws Polska z przyjemnością ogłasza wprowadzenie nowej usługi gięcia indukcyjnego, dzięki czemu rozszerzamy zakres świadczonych usług gięcia rur i profili.

W naszym zakładzie w Siemianowicach Śląskich możemy teraz oferować nowy proces gięcia na gorąco. Gięcie indukcyjne umożliwia produkcję części o dużo bardziej wymagającej geometrii, która niejednokrotnie jest kłopotliwa do uzyskania przy pomocy gięcia na zimno. Stosując kombinację miejscowego podgrzewanie oraz schładzania, możemy wyginać sekcje bez konieczności stosowania jakichkolwiek form czy oprzyrządowania. Pozwala to na niemal nieograniczoną możliwość doboru promienia gięcia profilu jednocześnie redukując deformacje i odkształcenia powierzchni. Dodatkowo, dzięki technologii gięcia indukcyjnego, możemy osiągnąć bardzo małe promienie gięcia przy zachowaniu niskiej owalizacji średnicy rury. 

Maciej Walkowicz, dyrektor Barnshaws Polska komentuje: ”Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rozwoju naszego parku maszynowego w Siemianowicach Śląskich. Od lat firma Barnshaws inwestuje w niezawodne maszyny do precyzyjnego gięcia metalu. Nasza nowa maszyna do gięcia indukcyjnego jest doskonałym dodatkiem, dzięki któremu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów z różnych sektorów przemysłowych”.

Za pomocą naszej nowej maszyny jesteśmy w stanie wyginać rury o średnicach w zakresie od 2” do 14” (60.3 do 355 mm) o grubości ścianki do 30 mm. Poza tym mamy możliwość gięcia profili stalowych prostokątnych, kwadratowych oraz wszystkich dwuteowników. W zależności od wymaganych promieni jesteśmy w stanie giąć profile zarówno w płaszczyźnie X-X jak i Y-Y.

Gięciu indukcyjnemu mogą być poddane wszystkie wymienione profile w różnych specyfikacjach materiałowych, od stali czarnej (S275, S355), ciśnieniowej (A106), poprzez stale nierdzewne (304), aż po stale Duplex.

Wraz z gięciem indukcyjnym oferujemy również szereg procesów poprodukcyjnych, takich jak:

• Fazowanie pod spoiny

• Testy ciśnieniowe

• Obróbka cieplna oraz czyszczenie

• Nakładanie powłok zabezpieczających

• Inspekcja wewnętrzna i zewnętrzna

• Badania mechaniczne niszczące oraz nieniszczące

Proces gięcia indukcyjnego umożliwia formowanie profili różnego przeznaczenia, między innymi dla sektorów petrochemicznego, energetyki jądrowej, aż po sektory konstrukcyjne i architektoniczne.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony