Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation
T: +48 32 730 85 10

Swoboda kształtu bez deformacji

Firma Barnshaws przeniosła gięcie rur na wyższy poziom

Firma Barnshaws przeniosła gięcie rur na wyższy poziom

Trójwymiarowe gięcie profili nigdy nie było tak dokładne. Nowa giętarka trzpieniowa CNC do rur o średnicy do ø114,3 mm została przetestowana pod kątem wydajności przez wymagający produkt dla przemysłu rolniczego. Wykonaliśmy serię części o skomplikowanej geometrii w szybki i wydajny sposób.

Rury ⌀88,9 x 6 mm zostały wygięte do promienia 3D*, dwa gięcia 90° oraz dwa 30° w trzech płaszczyznach. Złożona geometria oraz waga rur sprawiły, że automatyzacja procesu gięcia była kluczowa w celu wydajnej realizacji zlecenia. Wyzwanie polegało na opracowaniu procesu, który zagwarantuje, że maszyna sprosta wymaganiom ścisłych tolerancji wymiarowych oraz powtarzalności i wydajności, dla której została zaprojektowana.

* Promień 3D: średni promień gięcia jest 3-krotnością średnicy zewnętrznej rury

Wysokiej klasy giętarka trzpieniowa CNC wyposażona w rozbudowany systemy kontroli ruchu trzpienia oraz solidna konstrukcja maszyny zagwarantowała doskonałą jakość produktu finalnego oraz wysoką powtarzalność.

Interakcja człowieka ograniczała się do załadunku oraz rozładunku profili i kontrolowania procesu. Automatyzacja procesu zapewniła bezawaryjne gięcie z dokładnością ±0,1° dla każdego kąta, również między płaszczyznami gięcia. Tuż po potwierdzeniu geometrii rury były gotowe do dostawy.

Nasza w pełni automatyczna giętarka trzpieniowa umożliwia szybkie, dokładne gięcie z wysoką powtarzalnością zarówno dla prostych elementów jak i złożonych projektów o skomplikowanej geometrii.

David Priest, Inżynier Sprzedaży, opisuje maszynę: „Giętarka trzpieniowa 3D CNC jest ekscytującym nowym dodatkiem do naszego parku maszynowego. Większość ludzi zna już naszą szeroką gamę dużych oraz małych giętarek CNC, ale po raz pierwszy weszliśmy na rynek zautomatyzowanej obróbki rur na maszynach wieloosiowych. To ekscytujący nowy kierunek dla Barnshaws.

Uważam, że na rynku istnieje luka dla dużych wieloosiowych giętarek, którą ta maszyna pozwala nam wypełnić. Obecnie oferujemy spójne i dokładne gięcie rur o średnicy od 42,4 mm do 114,3 mm, a także szereg profili prostokątnych. Większe średnice mogą być wykonane na naszych giętarkach indukcyjnych.

Możliwe, że w przeszłości odrzuciliśmy Twoje zapytanie, ale z naszą nową maszyną, istnieje duża szansa, że ​​będziemy w stanie pomóc zrealizować Twoje zlecenie.”

Niewątpliwie skrócenie czasu gięcia jest również zaletą w porównaniu z naszymi tradycyjnymi metodami.

Wsparcie naszych doświadczonych i wykwalifikowanych inżynierów umożliwia optymalizację procesu w celu uzyskania jak najwyższej jakości, produktywności oraz zmniejszenia odpadów technologicznych.


Więcej informacji na temat gięcia profili można znaleźć tutaj. 

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo British Stainless Steel Association Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony