Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Upamiętnienie życia i dorobku Abrahama Darby I

Giecie blach, Giecie Rur

Z przyjemnością informujemy, że w piątek 1 października 2021 r. w Woodsetton w Dudley odsłonięto pomnik Abrahama Darby I, pioniera przemysłu metalurgicznego.

Darby, który urodził się we Wren’s Nest w Woodsetton, Staffordshire w 1678 roku, opracował nowatorski wielki piec do wytapiania surówki zasilany koksem, który umożliwił opłacalną produkcję żelaza klasy komercyjnej. Jego praca bezpośrednio przyczyniła się do rozpoczęcia rewolucji przemysłowej oraz do rozwoju przemysłu produkcji żelaza i stali.

Pomnik zaprojektowany przez artystę Steve’a Field’a przedstawia wnętrze wielkiego pieca Darby'ego z 1709 roku, który został użyty do jego nowoczesnej metody wytopu żelaza. Przedstawia on również hutników rozprowadzających żelazo w formach. Żeliwne płyty u podstawy pomnika opisują historię początku rewolucji przemysłowej.

Jesteśmy dumni, że wspólnie z lokalnymi firmami specjalizującymi się w odlewaniu żelaza, cięciu laserowym oraz walcowaniu na zimno, mogliśmy przyczynić się do budowy pomnika.

Russell Barnshaw, założyciel Barnshaw Section Bending, powiedział: „Dla nas Abraham Darby jest niezwykle ważną postacią. Od lat jako firma specjalizująca się w gięciu metali pamiętamy, że nasza branża bardzo wiele mu zawdzięcza. Dlatego szczególnie cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten projekt i przypomnieć o wkładzie Abraham’a Darby'ego dla przemysłu i świata”.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony