Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Barnshaws Polska, lider w branży gięcia stali, wspiera Polski przemysł energetyczny

Barnshaws Polska, lider w branży gięcia stali, wspiera Polski przemysł energetyczny.

W ciągu ostatnich lat zespół Barnshaws Polska udowodnił, że żaden projekt nie jest dla nich niemożliwy. Specjaliści z Siemianowic śląskich włożyli ogrom wysiłku w rozwój polskiego oddziału oraz w realizację procesów gięcia metalu różnymi metodami w najwyższych standardach jakościowych.

Firma z siedzibą na Górnym Śląsku z zaangażowaniem wspiera sektor energetyczny i tylko w tym roku zrealizowała zlecenia dla takich klientów jak PKN Orlen S.A., Naftoremont czy Izotechnik.

Pierwszy projekt dotyczył wykonania płaszczów na zbiorniki o pojemności 1000 m3 do budowy nowoczesnej biorafianerii w Trzebini gdzie zakres prac obejmował wykrawanie, fazowanie oraz walcowanie blach o grubościach od 6 do 8 mm. Dodatkowo wykonano gięcie kątowników oraz ceowników usztywniających zbiorniki. Łączna waga zlecenia dla PKN Orlen to ponad 50 ton giętych stalowych elementów konstrukcyjnych.

Innym ciekawym zleceniem były wykonane dla Naftoremontu dźwigary dachu na 3 zbiorniki paliwowe o łącznej pojemności 32000 m3. Zakres prac obejmował gięcie oraz docinanie 135 dwuteowników IPE450 o długości 21 m, a także 84 ceowników UPE400 do usztywnienia zbiornika. Jednakże głównym trzonem realizacji było wykonanie i spawanie niemal 3000 blach węzłowych – po 22 sztuki na każdy dźwigar. Łączna waga giętych elementów wynosiła niemal 320 ton.

Na uwagę zasługuje również projekt wykonany dla instalacji reaktora HDI (innowacyjnej technologii umożliwiającej uwodornienie – utwardzenie – oleju rzepakowego, oleju posmażalniczego lub ich mieszanki), gdzie zostało wykonane wykrawanie, fazowanie oraz walcowanie blach platerowanych o grubości 56 mm. Łączna waga zlecenia to ponad 53 tony.

Maciej Walkowicz, Dyrektor Barnshaws Polska, tłumaczy: „Jesteśmy dumni, że nasza firma ma okazję pracować przy tak ważnych projektach. W dobie kryzysu energetycznego bardzo ważne jest wdrażanie nowych metod pozyskiwania paliw oraz energii. Nasza szeroka oferta usług pozwala nam podjąć się kompleksowej obsługi w zakresie precyzyjnego gięcia i obróbki elementów konstrukcji stalowych. Przekłada się to na niższe koszty i szybsze terminy realizacji dla klientów.”

Barnshaws Polska oferuje gięcie profili w rozmiarach do IPE 1000, gięcie rur stalowych do 508 mm. Ponadto firma realizuje gięcie profili aluminiowych w odseparowanej strefie wolnej od stali węglowej. W przypadku zapotrzebowania na gięcie większych rur, oddział Barnshaws w Wielkiej Brytanii posiada możliwość gięcia rur o średnicach do 1500 mm.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony