Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Dzięki naszym ekspertom gięcie rur nabiera nowego wymiaru

Firma Barnshaws od lat specjalizuje się w dziedzinie gięcia rur

Firma Barnshaws od lat specjalizuje się w dziedzinie gięcia rur. Nasze doświadczenie, zaplecze technologiczne oraz doskonale wyposażony park maszynowy umożliwiają zrealizowanie praktycznie każdego zamówienia bez względu na jego rozmiar oraz przeznaczenie. Dlatego przy każdym projekcie staramy się opracować jak najefektywniejszy proces realizacji.

Jednym z doskonałych przykładów naszej skuteczności jest jedno z niedawnych zleceń na części do budowy placu zabaw. Dzięki naszej innowacyjnej technologii byliśmy w stanie zrealizować gięcie rur o średnicach Ø139,7 mm oraz Ø273,0 mm do małych promieni gięcia (2D) na zimno z zachowaniem jakości jak przy gięciu indukcyjnym (na gorąco). Zapewnia to bardzo dobrą geometrię rury po gięciu bez zmiany struktury materiału.

Sylwester Twardowski, Kierownik Działu Inżynierii, tłumaczy: „Przy gięciu tego typu części zwracamy szczególną uwagę na współczynnik owalizacji rury w przekroju giętym. W czasie procesu profile zamknięte, w tym i rury, mają naturalną tendencję do odkształcania się pod wpływem sił gięcia w sposób niepożądany. Zjawisko to nasila się wraz ze zwiększaniem średnicy oraz ze zmniejszaniem promienia gięcia rury.

Przykładowo, dla zachowania prawidłowej geometrii rury o średnicy Ø273.0 mm giętej do promienia wewnętrznego zaledwie 580 mm (2D) należało zastosować specjalistyczne techniki wypełniania, aby zapobiec całkowitemu przełamaniu i zniszczeniu profilu. Dzięki naszemu doświadczeniu byliśmy w stanie zagiąć wszystkie części na zimno przy zachowaniu bardzo niskiej owalizacji nieprzekraczającej 2%.”

Oddział Barnshaws Polska znajduje się w Siemianowicach Śląskich, w miejscu zlokalizowanym idealnie by obsługiwać klientów z całej Europy. Oddział ten oferuje gięcie profili w rozmiarach do IPE1000, gięcie rur stalowych o średnicy do 508 mm, walcowanie blach o szerokości do 3 m przy 20 mm grubości oraz szerokości 1,5 m przy grubości 40 mm. Ponadto oferujemy gięcie profili oraz blach aluminiowych które jest realizowane w osobnej czystej strefie, gdzie aluminium nie ma kontaktu ze stalą czarną. W przypadku zapotrzebowania na gięcie rur powyżej średnicy 508 mm oferujemy wsparcie naszych zakładów Barnshaws w Wielkiej Brytanii gdzie możemy realizować gięcie rur do 1500mm.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony