Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Istota Gięcia Rur w Konstrukcji Mostów

Istota Gięcia Rur w Konstrukcji Mostów

Gięcie rur to proces manipulacji rur metalowych, aby nadać im odpowiedni kształt i wymiar. W przypadku mostów, proces ten jest kluczowy, ponieważ pozwala na dostosowanie ich do konkretnej geometrii i wymagań projektu. 

Mosty muszą być odporne na zmienne obciążenia i warunki atmosferyczne. Gięcie rur pozwala na uzyskanie precyzyjnych i wytrzymałych elementów, które składają się na całą konstrukcję. Dzięki precyzyjnemu gięciu, części doskonale pasują do swojego miejsca w strukturze, co minimalizuje ryzyko pęknięć czy przemieszczeń. Ponadto, proces gięcia rur pozwala na optymalizację wagi konstrukcji mostu. Dzięki temu możliwe jest obniżenie zużycia materiałów oraz kosztów produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej spójności strukturalnej budowli. 

Przykładem doskonałego wykorzystania rur poddanych procesowi gięcia w konstrukcji mostowej jest wiadukt WD1 w Gdańsku. W ramach tego projektu zastosowano rury o średnicy 1500 mm i grubości ścianki wynoszącej 50 mm, które zostały poddane procesowi gięcia w naszym oddziale w Wielkiej Brytanii. Największym wyzwaniem tego projektu było przystosowanie jednej z naszych największych maszyn do produkcji rur o takiej średnicy, co stanowiło kluczowy element sukcesu tego projektu. 

Wszystkie rury zostały starannie wygięte do wymaganego promienia, zapewniając zgodność z założeniami projektowymi. Dzięki precyzji naszych specjalistów, udało się wykonać części pełniące nie tylko funkcję strukturalną, ale stanowiące także kluczowy element estetyczny konstrukcji mostu, a eleganckie i nowoczesne kształty, nadają mu charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd. 

Obiekt ten został ukończony w roku 2012 i uhonorowany nagrodą za "Mostowe Dzieło Roku 2012". Związek Mostowców RP docenił wiadukt w kategorii "Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne doskonale komponujące się z otoczeniem".

Gięcie rur to nie tylko proces produkcyjny, ale także sztuka, która wpływa na funkcjonalność i wygląd naszego otoczenia. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym narzędziom, inżynierowie są w stanie projektować konstrukcje takie jak mosty o coraz bardziej imponujących kształtach i parametrach wytrzymałościowych. Proces gięcia rur jest kluczowym elementem na drodze do osiągnięcia tego celu, pozwalając na dostosowanie rur do unikalnych wymagań każdego projektu.

Powrót do nowości

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony