Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Giecie Rur Stalowych Usługi

Barnshaws od lat realizuje gięcie rur na zimno oraz gięcie rur na gorąco wykorzystując różne metody. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą charakterystyką.

Informacje o Giecie Rur Stalowych

Gięcie trzpieniowe

Gięcie trzpieniowe jako technika używana jest zwykle do obróbki rur o małych promieniach, zazwyczaj 3D (promień gięcia ma wymiar 3 krotności średnicy zewnętrznej rury). Trzpień reguluje plastyczny przepływ materiału w obszarze obróbki, aby utrzymać jej kształt realizując gięcie rur cienkościennych. Konieczność zastosowania trzpienia zachodzi, jeżeli stosunek średnicy rury do jej grubości przekracza 20. W innym przypadku wyginanie rur z wykorzystaniem trzpienia nie jest konieczne, ponieważ siły występujące w obszarze obróbki nie są wystarczające, aby rura uległa pofałdowaniu. Barnshaws realizuje gięcie rur stalowych z wykorzystaniem trzpienia do średnicy 76 [mm].

Wykorzystując tą technikę Barnshaws może również realizować gięcie rur 3d (przestrzenne), kiedy poszczególne segmenty nie znajdują się na tej samej płaszczyźnie.

Kluczem do skutecznego stosowania trzpienia jest odpowiednie ustawienie jego czoła względem punktu gięcia. Realizując gięcie rur cienkościennych zachodzi konieczność podparcia wewnętrznej powierzchni rury w obszarze gięcia (ilustracja poniżej). Zapewnia to odwzorowanie kształtu czoła trzpienia na pionowym przekroju rury.

Czynnikiem ograniczającym wysunięcie trzpienia jest punkt przecięcia jego zewnętrznego zarysu z zewnętrzną ścianką rury. Ogólnie zaleca się, aby czoło trzpienia (wyłączając jego promień) ustawić w odległości około 2/3 dystansu pomiędzy punktem przecięcia, a linią styczności. To pozwala na nieznaczne spłaszczenie poprzecznego przekroju rury na zewnętrznej części promienia gięcia. Zjawisko to występuje w sposób nieunikniony ze względu na naprężenia gięcia.

Więcej informacji o Giecie Rur Stalowych

Informacje techniczne
zapytanie ofertowe

West Midlands - Tividale
Manchester
Scotland - Hamilton
Poland - Siemianowice Śląskie
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony