Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Walcowanie Blach

Zwijanie blach jest jedną z podstawowych usług oferowanych przez grupę Barnshaws. Każdy z 3 oddziałów realizujących tę usługę wyposażony jest w starannie dobraną gamę maszyn do walcowania. Poprzez inwestycje w najnowocześniejsze maszyny Barnshaws dba o jakość oraz zapewnienie, aby każdy zwinięty arkusz blachy spełniał stawiane mu wymagania. Na przestrzeni lat nasze doświadczenie z wysokiej rangi projektami dały nam pozycję lidera w sektorze zwijania blachy w całej Europie.

Typowe zastosowania:

• Energetyka
• Budownictwo
• Przemysł morski
• Przemysł naftowy i gazowy
• Petrochemia

Informacje o Walcowanie Blach

PROCES

Zwijanie blachy w arkuszach poprzez walcowanie blach jest techniką stosowaną dla całego spektrum rozmiarów oraz grubości materiału. W zwijaniu blach wykorzystuje się trzy lub cztery walce, aby nadać arkuszowi żądaną krzywiznę. Poprzez kontrolę odległości oraz kąta między ramionami prowadzącymi walce można uzyskać zróżnicowane kształty oraz promienie po gięciu. Zwijanie blach grubych wymaga dodatkowej operacji gięcia wstępnego, które ma za zadanie przygotować końcowe krawędzie arkusza do gięcia właściwego. Ruchome walce boczne zapewniają możliwość płynnej kontroli krzywizny gięcia. Barnshaws posiada szereg maszyn o zmiennej geometrii realizujących walcowanie blach. Mogą one sprostać szerokiemu zakresowi wymagań.

Walcowanie Blach Grafika

ZWIJANIE BLACH GRUBYCH

Zakres dopuszczalnych szerokości w Barnshaws obejmuje arkusze do 4.5 [m] długości. Przy wykorzystaniu najnowocześniejszych zwijarek w Europie w Barnshaws można kosztowo efektywnie realizować zwijanie blach o grubości do 100 [mm].

Jako proces zwijanie blach przez walcowanie jest elastyczny, aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom klienta. Oferujemy zarówno kompletne wykonanie z zaopatrzeniem w materiał jak i usługę gięcia na materiale powierzonym. Gwarantujemy również profesjonalną oraz szybką obsługę, która stała się synonimem Barnshaws

Proces zwijania blach w Barnshaws został zaudytowany przez BSI zgodnie ze standardem ISO 9001-2008. Daje to klientom pewność, że dostarczony produkt będzie spełniał wszelkie wymagania.

Walcowanie Blach Obraz Magazynu

Zakres produktów

Nowoczesny park maszynowy Barnshaws pozwala na zwijanie blach grubych do 100 [mm] o szerokości do 4.5 [m]. Wartości te mogą ulec zmianie w zależności od promienia gięcia arkusza.

Barnshaws oferuje również możliwość ukosowania krawędzi, które realizując zwijanie blach grubych, może być konieczne w niektórych przypadkach. Istenieje możliwość ukosowanie zarówno poprzez obróbkę skrawaniem jak i cięcie palnikiem lub plazmą. Uzyskane w ten sposób krawędzie umożliwiają klientom wydajniejsze zakończenie prac związanych z gotowym produktem.

W Barnshaws zwijanie blach realizowane jest z wykorzystaniem arkuszy w gatunkach:

  • Stale węglowe takie jak S275, S355, P265GH
  • Blachy Hardox
  • Stale utwardzane i hartowane
  • Stale Duplex oraz Superduplex 2205, S31803
  • Stale wysoko-chromowe
  • Stale nierdzewne takie jak 304L lub 316L
  • Metale kolorowe takie jak miedź
  • Stale specjalne takie jak Hastelloy czy Inconel

Wszystkie nasze materiały są dostarczane przez zatwierdzonych dostawców oraz posiadają certyfikaty hutnicze. Nasi dostawcy oferują szereg testów materiałowych, między innymi próbę udarową, statyczną próbę rozciągania jak również ultradźwiękowy pomiar grubości.

Walcowanie Blach Obraz Magazynu Dwa

Zakres walcowanych blach 

Zobacz stronę z ofertą zwijania blach

Oznaczenie CE

Barnshaws jest pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która osiągnęła całkowitą zgodność ze standardem En1090-1: Wymagania dotyczące oceny zgodności elementów konstrukcyjnych, obejmują dostawę giętych elementów w 4 klasie realizacji (Exc4). Dzięki temu wszystkie nasze produkty realizowane poprzez zwijanie blach posiadają oznaczenie CE dla pełnej identyfikowalności.

Pomyślnie oceniona przez Lloyd’s Register LRQA firma Barnshaws jest w stanie dostarczyć klientom odpowiednie systemy, które zapewnią, że wszystkie materiały użyte w produkcji posiadają pełną zaudytowaną identyfikowalność oraz że są zgodne z końcowymi oczekiwaniami.

Oznaczenie CE potwierdza również kompetencje, wiedzę oraz umiejętności personelu produkcyjnego, a także właściwą konserwację oraz kalibrację maszyn i oprzyrządowania (tam gdzie to konieczne).

W celu uzyskania certyfikacji firma Barnshaws dokonała znaczących inwestycji. Szczególny nacisk położono na ocenę prób wytrzymałości na rozciąganie naszych produktów, wykorzystując setki próbek o wielu różnych promieniach.

Aby zapewnić, że wszystkie części, które są dostarczane przez naszych dostawców są w pełni zgodne w zakresie pomiarów i wydajności, cały łańcuch dostaw został zaangażowany w proces certyfikacji CE.

Wszystkie pięć angielskich oddziałów przeszło pomyślnie proces audytu Lloyds Register.

Informacje techniczne
zapytanie ofertowe

Pinezka na mapie West Midlands oddzial w Coseley
Pinezka na mapie oddział w Manchesterze
Pinezka na mapie oddział w Szkocji, Hamilton
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony