Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Artykuły - Wrzesień, 2018

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn)

12

Wrz

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn) – część druga

Rolki w walcarkach miały zwykle kształt piramidy jak na Rys.2. To rozwiązanie wiązało się z niewywalcowanymi końcami blachy (płaskie końce). Odcinek blachy od punktu w którym blacha dotyka rolki górnej do moment w którym blacha styka się z rolką dolną pozostawał prosty. W poprzednim artykule ‘Współczesna historia projektowania walcarek i wybór niektórych maszyn – część pierwsza’ omówiono niektóre sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Czytaj więcej...

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn)

12

Wrz

Współczesna historia projektowania walcarek i gięcie blach (wybór niektórych maszyn) – część pierwsz

Gięcie blach z żelaza kutego za pomocą przepuszczanie blachy przez zestaw walców datuje się na koniec XVIII wieku, kiedy to Henry Cort, angielski mistrz żelaza wywalcował obręcze do beczki w latach 80-tych tegoż wieku. Walcarki były początkowo niewielkie i były obsługiwane ręcznie lub w bardziej zaawansowanych walcarkach za pomocą ręcznie obsługiwanych przerzutek.

Czytaj więcej...

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony