Live Support Chat
open search
open search Mobile Navigation

Gięcie profili w Barnshaws przyczynia się do rewitalizacji statków pasażerskich.

Gięcie profili w Barnshaws przyczynia się do rewitalizacji statków pasażerskich.

Brytyjski specjalista w gięciu metali, Barnshaws Sections Bender, wspomógł dwa projekty przemysłu morskiego, dostarczając precyzyjnie wygięte profile RHS (kształtownik zamknięty prostokątny) dla firmy Leisure Structures. Zlecenie było częścią niedawno przeprowadzonego odrestaurowania dwóch statków pasażerskich o wdzięcznej nazwie Celebrity Summit oraz Celebrity Millennium. Firma Barnshaws w ramach projektu dostarczyła tonę precyzyjnie wygiętych profili ze stali nierdzewnej, które zwieńczyły zadaszenie nad wejściem do restauracji na obu statkach, dodając im nowoczesnego wyglądu.

Oddział brytyjski firmy Barnshaws, która jest znana z gięcia konstrukcji stalowych oraz wykonywania elementów giętych z metalu głównie dla przemysłu budowlanego, coraz częściej świadczy usługi gięcia dla sektora morskiego. Jest to możliwe dzięki posiadaniu szerokiej gamy maszyn specjalistycznych do gięcia metali oraz dzięki obecności zarówno w centrum Wielkiej Brytanii (w West Midlands), w Manchesterze jak i w Szkocji. Ponadto firma Barnshaws spełnia wymogi zgodności z normami PN-EN według czwartej klasy EXC (klasa wykonania konstrukcji), dzięki czemu jest w stanie sprostać wymogom sektora morskiego, zarówno tym dotyczącym jakości usług, jak i ilości.

Firma Leisure Structures zleciła Barnshaws zamówienie na wykonanie usługi gięcia pięciu profili RHS ze stali nierdzewnej o wymiarach 200 x 100 mm. Kształtowniki miały 6 metrów długości i zostały wygięte na promień 8980mm. Leisure Structures współpracowała już z Barnshaws w przeszłości i była świadoma, że ma do czynienia z firmą, która stawia na wysoką jakość wykonania swoich usług. Miało to duże znaczenie w przypadku gięcia kształtowników ze stali nierdzewnej, przeznaczonych na elementy zwieńczenia zadaszenia, które są widoczne dla pasażerów obu statków. Należało, zatem upewnić się, by w procesie gięcia oraz przy transporcie nie doszło do zarysowań. W tym celu każdy profil został odpowiednio zabezpieczony przed rozpoczęciem procesu gięcia.

Statki Celebrity Summit oraz Celebrity Millennium zostały wyposażone w nowe zadaszenie restauracji odpowiednio jeden na Alasce, a drugi w Singapurze. Oba wycieczkowce należą do tej samej klasy luksusowych statków rejsowych – Millennium, a ich operatorem jest armator Celebrity Cruises. Dwie turbiny gazowe GE na statku Summit pozwalają osiągnąć prędkość 24 węzłów i unieść tonaż 2218 pasażerów; podczas gdy te same turbiny gazowe służą na drugim ze statków do uniesienia 2138 pasażerów i rozwinięcia tej samej szczytowej prędkości.

Stuart Anderson, menadżer ds. sprzedaży w Barnshaws powiedział: „Jako grupa, uprzednio dostarczaliśmy już wysokiej jakości elementy gięte dla morskiego przemysłu wydobywczego. Usługi gięcia dla potrzeb statków rejsowych, były dla nas czymś nowym, ale dzięki bogatemu doświadczeniu w gięciu metali oraz posiadaniu szerokich możliwości w naszych oddziałach byliśmy w stanie wywiązać się terminowo z tego projektu gięcia profili”.

Dowiedz się więcej o naszych możliwościach gięcia profili.

Powrót do artykuły

Barnshaws Gwarancja

Gwarancja Barnshaws jest macierzą atutów, które razem tworzą to, co uważamy za pakiet nadzwyczajnych korzyści dla klienta.

Zobacz naszą gwarancję jakości
CE Logo Oil & Gas UK Logo British Constructional Steelwork Association Logo Steel Construction Institute Logo Council for Aluminium in Building Logo POLSKA IZBA KONSTRUKCJI STALOWYCH Steel For Life Logo The Aluminium Federation Logo TÜV Rheinland Logo

Nota prawna | Polityka cookies | Deklaracja Cookie | dane firmy | Mapa strony